Nejčastější dotazy a odpovědi

Abychom vám usnadnili práci, dali jsme dohromady nejčastější otázky s kterými se setkáváme u zákazníků a k ním patřičné odpovědi. Ovšem pokud zde svojí otázku nenajdete, nebo odpověď se vám nebude zdát dostatečná, neváhejte nás kontaktovat přímo.

FAQ

 • Za jak dlouho se investice do tepelného čerpadla vrátí?

  Investice do tepelného čerpadla se vrátí během několika let, zpravidla v rozmezí 3 až 10 let v závislosti na typu čerpadla, energetické náročnosti vytápěného objektu a okolních podmínkách.

  Potřebujete pomoci s výpočtem návratnosti investice do tepelného čerpadla? Rádi Vám pomůžeme! Stačí vyplnit nezávazný poptávkový formulář a odborník z naší společnosti Vás bude co nejdříve kontaktovat.

  Mám zájem
 • Jaký typ tepelného čerpadla je pro mne nejvhodnější?

  Snad nejčastější otázka, kterou pokládají zájemci o tepelné čerpadlo je, který typ tepelného čerpadla by si měli pořídit. Existují tři základní typy tepelných čerpadel: vzduch-voda, země-voda a voda-voda.
  Jednotlivé typy čerpadel mají následující výhody:

  Tepelná čerpadla vzduch-voda
  Nejprodávanějším typem tepelného čerpadla, které odpovídá klimatickým podmínkám v České republice, jsou tepelná čerpadla vzduch- voda. Velkou výhodou tepelných čerpadel vzduch-voda je pořizovací cena, rychlá návratnost investic vzhledem ke snadnější instalaci. Není potřeba mít k dispozici pozemek a instalace tepelného čerpadla se obejde bez zemních prací. Je možné jej využít jak na topení, tak na ohřev vody.

  Tepelná čerpadla země-voda
  Tato tepelná čerpadla nadchnou stabilním topným výkonem, který je mnohem méně závislý na teplotě vzduchu, a jsou vhodná zejména pro chladnější oblasti.

  Tepelná čerpadla voda-voda
  Tepelná čerpadla voda-voda mají stálý topný faktor (COP) a stálý tepelný výkon. Vhodná jsou zejména pro oblasti s větším množstvím spodních vod.

  Chcete vědět, jaký typ a výkon čerpadla jsou pro Vás nejvhodnější? Rádi Vám na tuto otázku odpovíme. Vyplňte nezávazný poptávkový formulář. Ozveme se Vám co nejdříve.

  Mám zájem
 • Topí čerpadlo v mrazech?

  Zajímá vás, do jakých teplot čerpadlo spolehlivě pracuje? Existují dvě hranice jeho provozu. Topný provoz je omezen v mrazech přibližně od −15 °C do −20 °C a ve vysokých teplotách nad 43 °C. Na první pohled je to nesmyslné, ale i v létě je třeba ohřívat vodu. Proto nemusí být nejlepší nápad umístit venkovní jednotku na jižní stranu domu, kde bude celý den vystavena slunečním paprskům.

 • Jak často provádět servis tepelného čerpadla?

  Servis čerpadla není pro běžné domácnosti povinný, ale obecně se doporučuje provádět jej jednou za rok. Prodloužíte tím životnost čerpadla a snížíte jeho náklady na provoz. Dalších rozumných důvodů je hned celá řada

  Využijte revolučních možností naší služby, kdy máte ojedinělou příležitost servisovat své čerpadlo jen pomocí pár kliků. Objednejte si servis nebo revizi tepelného čerpadla ještě dnes a ihned zjistěte volné termíny techniků i konečnou cenu.

 • Proč nepořizovat nejlevnější tepelná čerpadla?

  U levných tepelných čerpadel získáte mnohem horší technické parametry, a tudíž se vám jejich provoz výrazně prodraží. Mnoha uživatelům v současné době měníme levná čerpadla za kvalitní, jelikož si stěžují zejména na tři věci: 1) Čerpadlo dům vytopí jen pokud nemrzne. 2) Čerpadlo je velmi hlučné. 3) Provoz je dražší než jsme mysleli.

  Pokud je zvolen správný typ, dimenze výkonu a všechny technické náležitosti montáže tepelného čerpadla, tak se výše popsané stížnosti neobjevují.

  Dalším znakem levných tepelných čerpadel je jejich špatné továrenské zpracování a nízká spolehlivost použitých komponentů. U dražších výrobků oceníte kvalitní síť servisních firem, možnost náhradních dílů a to, že vás nepřekvapí náhlá porucha.

 • Je možné koupit nevhodné tepelné čerpadlo?

  Ano, volba tepelného čerpadla je závislá na místních podmínkách. Ukvapené rozhodnutí o koupi se v konečném důsledku může značně prodražit.

  Chcete vědět, jaký typ a výkon čerpadla jsou pro Vás nejvhodnější? Rádi Vám na tuto otázku odpovíme. Vyplňte nezávazný poptávkový formulář. Ozveme se Vám co nejdříve.

  Mám zájem
 • Stávající topné systémy a tepelná čerpadla

  Pro instalaci tepelného čerpadla je především důležité mít teplovodní systém vytápění. Pokud máte jakékoliv radiátory nebo podlahové vytápění, máte vyhráno.

  Pro správnou funkci tepelného čerpadla je bezpodmínečně nutné, aby instalovaný topný systém byl schopen vytopit objekt i s nižší teplotou topné vody. Zároveň musí být potrubní rozvody uzpůsobeny pro dvojnásobný průtok vody, než v běžných topných soustavách. Tím pádem velký objem vody ve starším systému s žebrovými radiátory je přínosem, ne nedostatkem. Stačí si jen ověřit, jestli je velikost radiátorů dostatečná.

  Otopnou soustavu Vám zdarma posoudíme.

  Mám zájem
 • Ohřev teplé vody tepelným čerpadlem

  Ohřev teplé vody je hned po vytápění největší finanční položkou v provozních nákladech domu. Ohřev teplé vody tepelným čerpadlem je komfortní, maximálně úsporný a šetrný k životnímu prostředí.

  K tepelnému čerpadlu je možné napojit libovolnou nádobu s dostatečnou teplosměnnou plochou vnitřního výměníku. Řešení celoročního ohřevu teplé vody se vyplatí s ohledem na vstupní investici zejména u instalací s vyšší denní spotřebou teplé vody nebo u instalací, kde již bojler se „šnekem“ nebo jiným výměníkem existuje.

  Otopnou soustavu Vám zdarma posoudíme.

  Mám zájem
 • Jsou tepelná čerpadla hlučná?

  V dnešní době jsou tepelná čerpadla vyráběna s maximální tepelnou i zvukovou izolací, která Vám zaručí bezproblémový tichý chod a dlouhou životnost produktu. U některých tepelných čerpadel bylo dosaženo nižšího odporu vzduchu, a tím i velmi znatelného snížení hlučnosti zařízení, rozšířením roztečí jednotlivých lamel. Tepelná čerpadla dnes jsou tedy efektivnější, úspornější a znatelně tišší. Ceny jednotlivých produktů zjistíte v našem ceníku tepelných čerpadel.

  Potřebujete pomoci s výpočtem návratnosti investice do tepelného čerpadla? Rádi Vám pomůžeme! Stačí vyplnit nezávazný poptávkový formulář a náš tým Vás bude kontaktovat v co nejkratším možném termínu.

  Mám zájem

Nebo se s námi
rovnou spojte.

Zavolejte

608 052 087

Napište

info@mazal-treml.cz


© 2024 Martin Mazal