Plynové kotle pro rodinné a bytové domy

Topenář Plzeň

Kompletní topenářské práce – kvalita zpracování i použitých komponentů na prvním místě. Nabízíme brzké termíny realizace. Pracujeme v okolí Plzně. Vzdálenější zakázky po domluvě.

Topenářské práce Plzeň

A o co vše se Topenář Plzeň postará?

Chcete znát cenu předem?

Topenářské služby

Zaměření a cenové nabídky – zdarma a nezávazně.

Rekuperace Plzeň

Tepelná čerpadla Plzeň

Havarijní servis Instalatér Plzeň

Spolupráce

Rychlost

Termíny

Materiál

Pasivní a nízkoenergetické domy

Praxe

Poradenství

Opravy a rekonstrukce topení Plzeň

Revize topných systémů Plzeň

Potřebujete poradit?

Další služby

Nabízíme nezávazné konzultace i poradenství.

TOPENÁŘSTVÍ Plzeň

Topenářské práce provádíme zejména pro domácnosti, firmy, bytová družstva nebo společenství vlastníků. Montáže nebo opravy topení celkových systémů realizujeme v bytových, rodinných domech, v administrativních budovách a průmyslových objektech. Zárukou dobře odvedené a kvalitní práce je vyškolený personál pro technologie topení s odbornou kvalifikací.

montáže podlahového topení

výměny topenářských ventilů

výměny plynových kotlů nebo kotlů na tuhá paliva

opravy topení, výměna radiátorů

nové rozvody topení v mědi a plastu

CO JE PODLAHOVÉ TOPENÍ?

Podlahové vytápění patří k takzvaným nízkoteplotním vytápěcím systémům, proto ho přirozeně řadíme k dnešnímu standardu při instalacích do nízkoenergetických domů. Při konvenčním vytápění (radiátorové, konvektorové) předává topné těleso své teplo okolnímu vzduchu, který pak předává teplo stěnám obytného prostoru. Vzhledem k tomu platí, že teplota vzduchu v místnosti je vyšší, než je samotná teplota stěn. V místnostech tak vzniká zvýšené proudění (zvýšená prašnost) vzduchu a samozřejmě i značný rozdíl teplot vzduchu pod stropem a u podlahy. Na rozdíl od konvenčního vytápění je podlahové vytápění charakteristickérovnoměrným rozložením teploty, a tím i značně menším prouděním vzduchu (to představuje zároveň i nižší prašnost).

O podlahovém topení:

Podlahové vytápění se vyznačuje sálavou složkou, kterou dochází k ohřívání okolních stěn. Od stěn se následně ohřívá vzduch, čímž se zachová i optimální relativní vlhkost vzduchu. Optimální vlhkost vzduchu je v rozmezí od 45 do 55 %. U podlahového vytápění, vzhledem k jeho nízké teplotě, se vzduch až tak nevysušuje (což má příznivý vliv na dýchací cesty), jako je tomu u radiátorů (způsobeno vysokou teplotou vody v radiátorech), kde častokrát klesá pod 40 %. Jelikož se jedná o nízkoteplotní vytápěcí systém, povrchová teplota podlahy je poměrně nízká, standardně od 22 do 25 °C tak, abychom v místnosti dosáhli komfortní teploty vzduchu (optimální teplota je 21, resp. 22 °C). V místnostech s dlouhodobým pobytem osob, např. obývací pokoj, může být z hlediska hygienických norem teplota povrchu podlahy maximálně 29 °C. V místnostech s krátkodobým pobytem osob, např. v koupelně, může být teplota povrchu podlahy až 35 °C. Ideálním způsobem ohřevu teplonosného média u podlahového vytápění je např. kondenzační kotel s moderní regulací, který pracuje nejefektivněji/nejúsporněji právě v nízkoteplotním režimu, kterým je charakteristické právě podlahové vytápění. Stejně vhodným vytápěcím systémem pro podlahové vytápění jsou např. tepelná čerpadla, resp. solární systémy. Níže si stručně shrneme hlavní výhody a nevýhody

VÝHODY PODLAHOVÉHO TOPENÍ

Estetické a prostorové hledisko

V první řadě jde o estetické a prostorové hledisko. V pokojích není potřeba instalovat radiátory, které zabírají místo, a navíc není vhodné cokoliv nad a před ně umisťovat. V případě podlahového vytápění je vytápěcí potrubí skryté v podlaze, v prostoru tedy nezabírá žádné místo. I utírání prachu z radiátorových těles je mnohem komplikovanější než utírání prachu z podlahy. Také platí, že víření prachu u podlahového topení je minimální (na rozdíl od klasického radiátorového topení).

Systém s velkou vytápěcí plochou

Často se můžeme v různých diskusích setkat s názorem, že vzhledem k nízké teplotě podlahy během vytápění, nebývají místnosti dostatečně vytopené! Není to pravda. Podlahové vytápění je nízkoteplotní systém s velkou vytápěcí plochou – řádově větší, než je plocha klasických radiátorových těles. To znamená, že podlahové vytápění umí dodat vzhledem k jeho ploše větší množství nízko-potenciálového tepla, než jsou schopny předat radiátory při mnohem vyšší teplotě teplonosného média.

Úspora nákladů vytápění

Podlahové topení dodává do obytného prostoru hlavně sálavé teplo. Sáláním se ohřívají pevné předměty v pokojích a následně od nich dochází k přenosu tepla vzduchem. Velká topná plocha podlahového vytápění zajišťuje rovnoměrné teploty nad celou podlahovou plochou, a to i v obytných místnostech s vysokými stropy (na rozdíl od vytápění radiátory, z nichž teplo stoupá rychle vzhůru a nerozkládá se do prostoru tak optimálně jako teplo z podlahového topení).

Bezúdržbovost

Další výhodou podlahového topení je jeho bezúdržbovost. Samozřejmě, za podmínky odborné montáže a použití materiálů od renomovaných výrobců. Vzhledem k minimálnímu víření prachu v obytných prostorách je tento vytápěcí systém vhodnou volbou pro alergiky, resp. astmatiky. A jak již bylo zmíněno, zajišťuje optimální vlhkost v obytných prostorách.

Optimální vlhkost v obytných prostorách

U podlahového vytápění neexistuje riziko popálení, jelikož se jedná o nízkoteplotní systém s maximální teplotou 35 °C. K ohřevu podlahy je potřeba delší čas než u radiátorů, ale vzhledem k akumulační vlastnosti podlahy, tato zůstává příjemně teplá i několik hodin po odstavení zdroje tepla.

Vynikající tepelná vodivost

Podlahové vytápění je možné instalovat téměř pod všechny druhy podlah. Čím má podlaha menší tepelný odpor, tím lepší přestup tepla je do prostoru zajištěn. Nad podlahové vytápění se nedoporučuje instalovat dřevěná podlaha, resp. tlusté koberce. Vhodným materiálem je keramická dlažba nebo PVC, vinyl, které májí vynikající tepelnou vodivost.